Dekoracje na komodzie – co na niej położyć?

Dekoracje na komodzie - co na niej położyć?

Dekoracje na komodzie przyciągają wzrok domowników i gości za każdym razem. Są one głównym elementem w całym pomieszczeniu. To dzięki nim salon nabiera odpowiedniego klimatu i dzięki nim możemy poczuć porę roku, jaka obecnie panuje za oknem. Co położyć na komodzie w salonie, aby wyglądała i zachwycała nas za każdym razem, kiedy ją ujrzymy?

Dowiesz się:

  • jakie uniwersalne dekoracje na komodzie wykorzystać
  • jak udekorować komodę ze względu na porę roku lub święto

Jak udekorowac komode w salonie?

Jak udekorowac komode w salonie, nie martwiąc się, czy wpasują się one w styl naszego mieszkania? Poniżej kilka uniwersalnych dodatków, które możemy na niej postawić i nadać większej stylowości pomieszczeniu. 

Dekoracje na komodzie – przeróżna roślinność

Można tu postawić na różnego rodzaju kwiaty. Najlepiej, by było one żywe. Tym sposobem salon wyda się przytulniejszym i cieplejszym mieszkaniem. Nie tylko będą estetycznym dodatkiem, a jeden bukiet lub jedna roślina, może nadać konkretniejszego charakteru.

Dekoracje na komodzie – świeczki i książki

Kolejnym uniwersalnym dodatkiem może być, np. świeczka, o najczęściej spotykanym zapachu, jak przykładowo wanilia. Książki, które obecnie czytamy, to też dobra dekoracja. Mogą to być również książki kucharskie, jeśli z takowych korzystamy lub je posiadamy.

Dekoracje na komodzie – obrazy lub zdjęcia

Uniwersalny obraz, który sami wybierzemy i będzie pasował do wnętrza lub, jeśli potrafimy robić zdjęcia, to dobrze sprawdzi się fotografia własnego autorstwa. Tę też możemy czasem zmienić, często nawet niższym kosztem.

Dekoracje na komodzie – zależnie od pory roku lub święta

Co położyć na komodzie w salonie, w przeróżne święta lub aktualną porę roku? Tutaj mamy już większe pole do popisu oraz możliwość wykazania się kreatywnością. Co roku możemy dekoracje zmieniać, dobrowolnie od naszych upodobań czy zmieniających się trendów.

Na wiosnę i lato

Możemy ustawić większy talerz, w którym umieścimy sezonowe owoce. Ta dekoracja idealnie się sprawdzi u osób, które nie lubią nudy. Owoce można zmieniać, zależnie od tego, co aktualnie znajdziemy w sklepach. To również idealny dodatek, z którego na bieżąco możemy korzystać. Kwiaty to super pomysł, który również zbytnio nie przytłoczy tego miejsca. Jest ich w tym czasie ogromna ilość. Pod koniec lata możemy wysuszyć je i takimi udekorować komodę.

Na Wielkanoc następnie możemy komodę udekorować króliczkami, zajączkami lub jajkami.

Na jesień

dekoracje na komodzie

Tu idealnie sprawdzą się dekoracje na komodzie w kolorach jesieni, tj. brąz, pomarańcz, czerwień oraz żółć. Liście, kasztany, szyszki, śliwki, a nawet orzechy i dynie. Niekoniecznie trzeba wykorzystywać wszystkie na raz. Możemy komodę udekorować również przeróżnymi przyprawami, takimi jak goździki czy gwiazdki anyżu. Chcąc nadać całości kształtu, możemy dodać lampki o żółtej barwie. Z pewnością będą przyciągały wzrok.

Na zimę

To idealna pora roku, aby po jesieni i korzystaniu wcześniej z ciepłych barw, wykorzystać teraz te zimne. Niebieski, a także biały powinny w tym okresie królować. Gwiazdki czy płatki śniegu nawiążą do całego okresu zimowego. Możemy również nawiązywać dekoracjami już do zbliżających się świąt, stawiając, chociażby figurkę Mikołaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *