Koreańska pielęgnacja – czyli jak zadbać o cerę

Koreańska pielęgnacja - czyli jak zadbać o cerę

Koreańska pielęgnacja ostatnimi laty zyskuje na popularności To właśnie Koreańczycy dbają o stan swojej cery najbardziej, i jak widać, najskuteczniej. Sporządzili dlatego 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, które są unikalne i polegają na nakładaniu na siebie warstw. Zaczynając od tych najlżejszych i kończąc na najcięższych. Etapy te interesują wszystkie kobiety całego świata. Trudno im się jednak dziwić. Dlaczego? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

W artykule piszę o:

  • zaletach stosowania koreańskiej pielęgnacji
  • wprowadzeniu takiej pielęgnacji
  • 10 krokach koreańskiej pielęgnacji

Koreańska pielęgnacja twarzy – dlaczego warto?

Powodem, który przekonuje zdecydowaną większość, jest oczywiście widok cery Koreanek i Koreańczyków. To niepowtarzalny dowód, że ta pielęgnacja naprawdę ma sens.

Koreańczycy, z racji, że mają wrażliwe cery, są bardzo świadomymi konsumentami. Dokładnie wiedzą czego oczekują. Producenci, by wybić się na rynku, muszą starać się zatem o jak najlepszej jakości składniki, w każdym produkcie.

Koreanki wyznają zasadę, że nieważna jest ilość kosmetyków, a ich skład, a także umiejętne stosowanie, tj. nakładanie odpowiedniej ilości każdego produktu. Makijaż może dodawać urody, ale jest niczym, jeśli cera nie jest odpowiednio zadbana.

Koreańska pielęgnacja twarzy – jak wprowadzić?

Pierwszy raz słysząc o dziesięciu krokach pielęgnacji, bez wątpienia można się przerazić. Nie jest to jednak dużo, kiedy już się je pozna. Koreańczycy opierają swoje działania na schemacie, a kluczem do sukcesu jest tylko i wyłącznie systematyczność.

Nie warto się łudzić jednak, że z dnia na dzień zaczniemy wykonywać wszystkie kroki. Szybko możemy się poddać. Warto więc dać sobie czas i pozwolić na stopniowe ich wprowadzanie.

10 kroków koreańskiej pielęgnacji

Japończycy wykonują taką pielęgnację codziennie, aby była ona skuteczna. Każdy krok naprawdę ma ważne działanie i swoje uzasadnienie. Używane kosmetyki wyróżniają się również bogatym składem i aktywnym działaniem.

Krok 1. Koreańska pielęgnacja – obowiązkowy etap!

Jest to najważniejszy pierwszy krok, który usuwa z naszej skóry większość codziennych zanieczyszczeń. Nie tylko potu i makijażu, jeśli takowy nakładamy, a także te zanieczyszczenia z życia, np. w mieście.

Krok 2. Oczyszczanie kosmetykiem, który zrobiony jest na bazie wody

Nie tylko usuwamy pozostałości zanieczyszczeń, również usuwamy wcześniej zastosowaną tłustą konsystencję. Pomijając ten krok, olej może zablokować pory, co niestety może przyczynić się do powstania wyprysków lub zaskórników. W tym kroku możemy użyć pianki i gąbkę, którą dodatkowo wykonamy masaż twarzy.

Krok 3. Korzystanie z peelingów

Należy wykonywać je co drugi dzień lub rzadziej, jeśli mamy skórę wrażliwą. Usuwają one martwy naskórek i jeszcze dokładniej oczyszczają skórę.

Krok 4. Stosowanie toniku

To właśnie tonik przywraca naturalne pH i pomaga w utrzymaniu efektu zdrowej cery.

Krok 5. Nawilżanie esencją

Esencja jest to intensywniejsza odmiana toników. Dzięki niej nasza skóra nie jest ściągnięta, a wręcz nabiera naturalnego blasku.

Krok 6. Nałożenie serum

koreańska pielęgnacja

Dobrze dobrane serum, to nie lada wyzwanie! Jest jednak ważnym krokiem w całej pielęgnacji. Serum jest najbardziej skoncentrowane i ma aktywne działanie.

Krok 7. Stosowanie maseczki w płachcie

Na rynku maseczek jest dużo. Warto wybrać tę, która ma naturalne i aktywne składniki. Możemy też przyrządzić ją samemu, wykorzystując do tego składniki, które posiadamy w kuchni. Zaleca się, aby taką maseczkę stosować od jednego do trzech razy w tygodniu.

Krok 8. Pielęgnacja okolic pod oczami

Skóra pod oczami wymaga dodatkowej pielęgnacji z oczywistych względów – jest ona najcieńsza właśnie w tej okolicy. Pod oczy warto stosować kremy, które zostały wcześniej schłodzone, np. przez przechowywanie ich w lodówce. Pozwoli to na zmniejszenie, np. występujących obrzęków, a także zwalnia proces starzenia.

Krok 9. Nałożenie nawilżającego kremu na całą twarz

Koreanki uważają, że nie ma skutecznej pielęgnacji, bez intensywnie nawilżającego kremu. Warto zadbać, aby miał składniki, które mają składniki silnie nawilżające, np. gliceryna, kwas hialuronowy.

Krok 10. Kremy przeciwsłoneczne – bez tego koreańska pielęgnacja nie istnieje!

Jest to ostatni krok i jednocześnie najważniejszy. To on blokuje przedostawanie się promieni słonecznych do głębszych warstw naszej cery, nawet zimą. Stosowanie kremu SPF zdecydowanie spowalnia proces powstawania zmarszczek oraz starzenia się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *